Nedostatek kvalitních pracovníků na trhu práce v současnosti pociťuje snad každá výrobní či technologická firma.

My ve Ferrothermu jsme se rozhodli tuto situaci řešit sázkou na pracovité studenty, které nebaví jen tak sedět v lavicích a učit se teorii, ale kteří chtějí zkušenosti sbírat také v praxi během studia.

Rozhodli jsme se vytvořit jim pro to vhodné prostředí, kde se nejen seznámí s prací na zajímavých projektech pro přední světové firmy, osahají si moderní technologie a zařízení, ale také nasbírají praktické dovednosti od zkušenějších kolegů.

 

Přečtěte si, jak svůj nástup do Ferrothermu hodnotí náš nový kolega Honza

 

Jaký obor studuješ?

Studuji obor informatika a logistika na fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií na Technické univerzitě v Liberci.

 

Co tě na studiu baví?

Na studiu mě vždy nejvíce bavilo právě spojení informačních systému s logistikou a plánováním. Proto jsem si vybral právě i tento studijní obor.

 

Proč jsi se rozhodl najít si při studiu ještě práci?

K hledání práce mě motivovalo zejména dlouhé studium vysoké školy, které je potřeba si hradit. Kromě toho pro mě byl dalším důležitým faktorem získat stálé zaměstnání, kde bych se mohl rozvíjet a prakticky využívat znalosti ze školy.

 

Jak probíhal tvůj nástup do Ferrothermu?

Do Ferrothermu jsem se nejdříve rozhodl jít na brigádu, protože jsem čekal, než mi odpoví na jinou pracovní nabídku. Chtěl jsem si vydělat nějakou tu korunu a od kamaráda jsem věděl, že Ferrotherm právě hledá nové pracovníky.

Tak jsme si zavolali s panem ředitelem a dohodli se na pohovor. Na pohovoru jsme se prozatím dohodli na brigádě. Po prvním týdnu ale přišel pan ředitel s nabídkou práce, protože se mnou moji spolupracovníci byli spokojení.

Celkově jsem vyhodnotil, že práce ve Ferrothermu pro mě bude přínosná a umožní mi se dále rozvíjet. Proto jsem nabídku přijal.

 

Jaké jsou tvé první dojmy?

Jsem velmi spokojen s pracovním kolektivem, který mě rychle přijal a kolegové mi pomáhají s rychlým zapracováním.

Také se mi líbí různorodost práce a těším se na další projekty.

 

Vzkázal bys něco ostatním studentům, kteří by měli zájem získávat během studia praxi?

Ať do toho jdou. Určitě je dobré získávat praxi již během studia. Myslím si, že je to jeden z klíčových faktorů úspěchu v budoucí kariéře.

Ferrotherm zaměstnává studenty

 

 

Chtěli byste to u nás zkusit stejně jako Honza?

    Pole označená * jsou povinná.